Home / Oscillators / DSC1522JA2A-33M33333T
DSC1522JA2A-33M33333T
Microchip Technology
Product No:
DSC1522JA2A-33M33333T
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 33.33333MH
Output LVCMOS
Series DSC152X
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 33.33333 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 7.5mA