Home / Oscillators / DSC1524MA2A-20M00000
DSC1524MA2A-20M00000
Microchip Technology
Product No:
DSC1524MA2A-20M00000
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 20MHZ, 1.8
Series DSC152X
Package Bag
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 7.5mA