Home / Oscillators / DSC1525AI2A-75M00000T
DSC1525AI2A-75M00000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1525AI2A-75M00000T
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 75MHZ, 1.8
Series DSC152X
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 75 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VDFN Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 7.5mA