Home / Oscillators / DSC1525JI3A-100M0000
DSC1525JI3A-100M0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1525JI3A-100M0000
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 100MHZ, 1.
Series DSC152X
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 7.5mA