Home / Oscillators / DSC6001HI2A-027.0000
DSC6001HI2A-027.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6001HI2A-027.0000
Description:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 228
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC60XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 27 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)