Home / Oscillators / DSC6001HI2B-038.4000T
DSC6001HI2B-038.4000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6001HI2B-038.4000T
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
Output CMOS
Series DSC60XXB
Function Enable/Disable
Frequency 38.4 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)