Home / Oscillators / DSC6001MI1A-033.0000
DSC6001MI1A-033.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6001MI1A-033.0000
Description:
OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
Output CMOS
Series DSC60XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 33 MHz
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)