Home / Oscillators / DSC6003HI2B-024.0000T
DSC6003HI2B-024.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6003HI2B-024.0000T
Description:
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 1.6X1.2MM
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC6003
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm