Home / Oscillators / DSC6003JE1B-024.0000
DSC6003JE1B-024.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6003JE1B-024.0000
Description:
MEMS OSC ULTTA LOW POWET LVCMOS
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC6003
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm