Home / Oscillators / DSC6003ML3B-008.1920
DSC6003ML3B-008.1920
Microchip Technology
Product No:
DSC6003ML3B-008.1920
Description:
MEMS OSC 2016 20PPM
Series DSC60XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 8.192 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number DSC6003
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)