Home / Oscillators / DSC6011CI2A-018.0000
DSC6011CI2A-018.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6011CI2A-018.0000
Description:
MEMS OSC XO 18.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 384
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC60XX
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 18 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)