Home / Oscillators / DSC6011JI2B-432K000
DSC6011JI2B-432K000
Microchip Technology
Product No:
DSC6011JI2B-432K000
Description:
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 432 kHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC6011
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm