Home / Oscillators / DSC6011MA3B-025.0000
DSC6011MA3B-025.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6011MA3B-025.0000
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC6011
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)