Home / Oscillators / DSC6013JI1B-012.0000
DSC6013JI1B-012.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6013JI1B-012.0000
Description:
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-85C 50P
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 12 MHz
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number DSC6013
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)