Home / Oscillators / DSC6051JI2B-014.3180T
DSC6051JI2B-014.3180T
Microchip Technology
Product No:
DSC6051JI2B-014.3180T
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Output CMOS
Series DSC60XXB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 14.318 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)