Home / Oscillators / DSC6111HI1B-013.5600
DSC6111HI1B-013.5600
Microchip Technology
Product No:
DSC6111HI1B-013.5600
Description:
MEMS CMOS OSC SMD
Output CMOS
Series DSC61XXB
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 13.56 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number DSC6111
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)