Home / Oscillators / DSC6331JA2IB-025.0000T
DSC6331JA2IB-025.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6331JA2IB-025.0000T
Description:
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC -1.00%
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC63XXB
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Product Number DSC6331
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -1.00%, Down Spread