Home / Oscillators / DSC6331JE1CA-024.0000T
DSC6331JE1CA-024.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6331JE1CA-024.0000T
Description:
SPREAD SPECTRUM MEMS OSCILLATOR
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series DSC63XX
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread