Home / Oscillators / DSC6331JI1BA-038.0000
DSC6331JI1BA-038.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC6331JI1BA-038.0000
Description:
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS
Series DSC63XX
Package Tube
Ratings -
Function -
Frequency 38 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread