E20411300000G
Amphenol Anytek
Product No:
E20411300000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM
Payment:
In Stock : 1467
Color Orange
Pitch 0.138" (3.50mm)
Screw Size M2
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Product Status Active
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Number of Levels 1
Insulation Height 0.512" (13.00mm)
Contact Tail Length -
Number of Positions 4
Positions Per Level 4
Contact Mating Finish Tin
Operating Temperature -40°C ~ 115°C