E3002S.41.02
Prysmian Group
Product No:
E3002S.41.02
Description:
CABLE 2COND 22AWG WHITE 1000'
Usage Alarm, Security, Sound
Length 1000.0' (304.8m)
Series -
Package Spool
Ratings ASTM B-3
Voltage 300 V
Features -
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 22 AWG
Shield Type -
Jacket Color White
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Bare
Number of Conductors 2
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.120" (3.05mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)