E3002S.41.86
Prysmian Group
Product No:
E3002S.41.86
Description:
CABLE 2COND 22AWG NATURAL 25'
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Usage Alarm, Security, Sound
Length 25.00' (7.62m)
Series -
Package Bulk
Ratings ASTM B-3
Voltage 300 V
Features -
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 22 AWG
Shield Type -
Jacket Color Natural
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Conductor Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Number of Conductors 2
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.120" (3.05mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)