E3004S.86.86
Prysmian Group
Product No:
E3004S.86.86
Description:
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 500'
Usage Alarm, Security, Sound
Length 500.0' (152.4m)
Series -
Package Spool
Ratings ASTM B-3
Voltage 300 V
Features -
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 22 AWG
Shield Type -
Jacket Color Natural
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Bare
Number of Conductors 4
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.139" (3.53mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)