E3006S.41.86
Prysmian Group
Product No:
E3006S.41.86
Manufacturer:
Prysmian Group
Description:
CABLE 6COND 22AWG NATURAL 100'
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Prysmian Group
Usage Alarm, Security, Sound
Length 100.0' (30.5m)
Series -
Package Bulk
Ratings ASTM B-3
Voltage 300 V
Features -
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 22 AWG
Shield Type -
Jacket Color Natural
Product Status Active
Shield Coverage -
Shield Material -
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Conductor Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Number of Conductors 6
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.164" (4.17mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)