E3034S.18.86
Prysmian Group
Product No:
E3034S.18.86
Description:
CABLE 4COND 18AWG NATURAL 500'
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Usage Alarm, Security, Sound
Length 500.0' (152.4m)
Ratings ASTM B-3
Voltage 300 V
Features -
Cable Type Multi-Conductor
Wire Gauge 18 AWG
Shield Material -
Conductor Strand 7/26
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Base Product Number E3034S
Conductor Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Number of Conductors 4
Operating Temperature 0°C ~ 75°C
Jacket (Insulation) Diameter 0.187" (4.75mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)