E36D251HPN321UAA5U
Chemi-Con
Product No:
E36D251HPN321UAA5U
Description:
CAP ALUM 320UF 250V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 320 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 250 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C