E37F451CPN682VFA5U
Chemi-Con
Product No:
E37F451CPN682VFA5U
Description:
CAP ALUM 6800UF 450V SCREW
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series U37F
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +20%
Capacitance 6.8 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max) 4.134" (105.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C