E82D500VNN103MA35T
Chemi-Con
Product No:
E82D500VNN103MA35T
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 50V
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series 82D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 10000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type -
Package / Case -
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C