EBC35DRYH-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
EBC35DRYH-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 70POS 0.100
Color Blue
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C