
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-1EHG332
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.767
1.767
10
1.3946
13.946
50
1.20859
60.4295
100
1.045855
104.5855
500
0.790229
395.1145
1000
0.697272
697.272
2500
0.650788
1626.97
5000
0.627542
3137.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | NHG-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Base Product Number | ECA-1EH |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.61 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |