
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-1EM470B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2000
0.052108
104.216
4000
0.047367
189.468
10000
0.045002
450.02
14000
0.042636
596.904
50000
0.037896
1894.8
100000
0.031977
3197.7
200000
0.031502
6300.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | M-A |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 47 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Base Product Number | ECA-1EM |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 221 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |