
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-1JHG220
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.19285
1.9285
50
0.12882
6.441
100
0.109535
10.9535
500
0.077311
38.6555
1000
0.06765
67.65
2500
0.064429
161.0725
5000
0.059594
297.97
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | NHG-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Base Product Number | ECA-1JH |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 71 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 142 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |