
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-1VM332
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.805
1.805
10
1.4212
14.212
50
1.23177
61.5885
100
1.065995
106.5995
500
0.805448
402.724
1000
0.710686
710.686
2500
0.663309
1658.2725
5000
0.639616
3198.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | M-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Base Product Number | ECA-1VM |
| Height - Seated (Max) | 1.319" (33.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.38 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |