
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-2GM220
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0355
1.0355
10
0.81985
8.1985
50
0.71098
35.549
100
0.61522
61.522
500
0.464854
232.427
1000
0.410153
410.153
2500
0.382812
957.03
5000
0.369142
1845.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | M-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Base Product Number | ECA-2GM |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 215 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 365.5 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |