
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECA-2WHG3R3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6745
0.6745
10
0.4978
4.978
50
0.39824
19.912
100
0.341335
34.1335
500
0.270199
135.0995
1000
0.227534
227.534
2500
0.213313
533.2825
5000
0.199092
995.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | NHG-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Base Product Number | ECA-2WH |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 41 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 61.5 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |