
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECE-A1HN330U
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.722
0.722
10
0.50825
5.0825
50
0.38418
19.209
100
0.33459
33.459
500
0.247817
123.9085
1000
0.210653
210.653
2500
0.198256
495.64
5000
0.185868
929.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | SU |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 33 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Polarization | Bi-Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Base Product Number | ECE-A1 |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 110 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 187 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |