
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-FE2W104P5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 450VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.43985
4.3985
50
0.33231
16.6155
100
0.28937
28.937
500
0.214358
107.179
1000
0.1822
182.2
2500
0.171484
428.71
5000
0.160768
803.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECWFE |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) |
| Base Product Number | ECW-FE |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 84V |
| Voltage Rating - DC | 450V |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |