
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-H12102JV
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 1000PF 5% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.969
0.969
10
0.7334
7.334
50
0.60914
30.457
100
0.524495
52.4495
500
0.406049
203.0245
1000
0.349648
349.648
2500
0.327085
817.7125
5000
0.310175
1550.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-H(V) |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 1000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm) |
| Base Product Number | ECW-H |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 354V |
| Voltage Rating - DC | 1250V (1.25kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |