
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-H12103JV
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.235
1.235
10
0.9728
9.728
50
0.84265
42.1325
100
0.729315
72.9315
500
0.551
275.5
1000
0.486182
486.182
2500
0.453768
1134.42
5000
0.43756
2187.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-H(V) |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 10000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm) |
| Base Product Number | ECW-H |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 354V |
| Voltage Rating - DC | 1250V (1.25kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |