
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEU-FC1A681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.44745
4.4745
50
0.33858
16.929
100
0.29488
29.488
500
0.218405
109.2025
1000
0.185649
185.649
2500
0.174724
436.81
5000
0.163808
819.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | FC |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 90 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Base Product Number | EEU-FC |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 566.3 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 755 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |