
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEU-FM1A681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.4199
4.199
50
0.31768
15.884
100
0.27664
27.664
500
0.204934
102.467
1000
0.174192
174.192
2500
0.163942
409.855
5000
0.153691
768.455
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | FM-A |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 38 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Base Product Number | EEU-FM |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 967.5 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.29 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |