
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEU-FP1E681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0735
1.0735
10
0.81225
8.1225
50
0.67507
33.7535
100
0.5814
58.14
500
0.45011
225.055
1000
0.38759
387.59
2500
0.362586
906.465
5000
0.343834
1719.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | FP |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Base Product Number | EEU-FP |
| Height - Seated (Max) | 0.689" (17.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.625 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.5 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 68mOhm @ 100kHz |