
Chemi-Con
Product No:
EGXF101ELL331MK35S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RAD TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.211
3.211
10
2.60015
26.0015
50
2.26879
113.4395
100
1.985215
198.5215
500
1.512552
756.276
1000
1.323483
1323.483
2500
1.276211
3190.5275
5000
1.228948
6144.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | GXF |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.437" (36.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.34 A @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 51mOhm @ 100kHz |