
Chemi-Con
Product No:
EGXF101ELL331MM20S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RAD TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.42
3.42
10
2.7645
27.645
50
2.41281
120.6405
100
2.111185
211.1185
500
1.608502
804.251
1000
1.407444
1407.444
2500
1.35718
3392.95
5000
1.306915
6534.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | GXF |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.846" (21.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 845 mA @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 69mOhm @ 100kHz |