
Chemi-Con
Product No:
EGXF201ELL151ML25S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 200V RAD TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7835
2.7835
10
2.25055
22.5055
50
1.96384
98.192
100
1.71836
171.836
500
1.309252
654.626
1000
1.145596
1145.596
2500
1.104679
2761.6975
5000
1.063772
5318.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | GXF |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 150 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.043" (26.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 647.5 mA @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |