
Chemi-Con
Product No:
EGXF350ELL122MJ30S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RAD TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8715
1.8715
10
1.47915
14.7915
50
1.28174
64.087
100
1.10922
110.922
500
0.838109
419.0545
1000
0.739499
739.499
2500
0.690204
1725.51
5000
0.665551
3327.755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | GXF |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1200 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.240" (31.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.29 A @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 33mOhm @ 100kHz |