
Chemi-Con
Product No:
EGXF630ELL681MK30S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.28
2.28
10
1.84205
18.4205
50
1.60778
80.389
100
1.40676
140.676
500
1.07179
535.895
1000
0.937821
937.821
2500
0.904324
2260.81
5000
0.870836
4354.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | GXF |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 125°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.240" (31.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.446 A @ 120 Hz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 52mOhm @ 100kHz |