EH0321500000G
Amphenol Anytek
Product No:
EH0321500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM
Color Green
Pitch 0.138" (3.50mm)
Screw Size M2
Current - UL 10 A
Voltage - UL 150 V
Product Status Active
Torque - Screw 0.12 Nm (1.1 Lb-In)
Number of Levels 1
Insulation Height 0.299" (7.60mm)
Contact Tail Length -
Number of Positions 3
Positions Per Level 3
Contact Mating Finish -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C