EKMG350ELL681MK20S
Chemi-Con
Product No:
EKMG350ELL681MK20S
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Series KMG
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C