EKMG630VSN153MA63U
Chemi-Con
Product No:
EKMG630VSN153MA63U
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 63V RADIAL
Series KMG
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 15 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C